Všehochuť

Bangkok, Pattaya atd.

Moderátor: bullseye

Odpovědět
Petr87
norník závislák

tmp

Příspěvek od Petr87 »

Kvůli těmto poplašňákům které baví děsit lidi a kvůli vylízaným novinářům hledající senzace s potřebou šokovat lidi se obávám toho, že 31. Března do Thajska ani neodletím, protože zakážou lidem létat.Přitom se jedná o prudší chřipku která způsobuje zápal plic.Já jsem ještě jako dítě 2x zápal plic prodělal, nejedná se o nic příjemného, ale pokud nemáte oslabený organismus, tak se nejedná o smrtelnou nemoc.

shy
začátečník

tmp

Příspěvek od shy »

A prave teraz treba letiet do Thai, ked sa virus začína šírit v EU.Teploty v Thajsku este pojdu hore a vie sa ,ze vonkajsie teploty okolo40C virus zabijajú. Aj teraz pocet pripadov tam sa drzi na stalej hodnote pozriet tu [url]https://gisanddata.maps.arcgis.com/apps/opsdashboard/index.html#/bda7594740fd40299423467b48e9ecf6[/url]
A ze to s poplasnymi spravami myslia vazne pisu tu[url]https://pattayaone.news/minister-pushes-for-prosecution-of-woman/[/url]

Petr87
norník závislák

Re: Ladyboys

Příspěvek od Petr87 »

obchodnik píše:Podľa mňa rozprávaš blbosti. Lebo porovnávať
Corona vírus s tym že je to len silnejšia chrípka je shit.
To ze média to sčasti zneužívajú je pravda.
Neříkal jsem že to silnější chřipka, říkal jsem že to je prudká chřipka rychle přecházející do zápalu plic. Moc nechápu, proč se lidé tak děsí zápalu plic. Ano rozhodně není zápal plic nic příjemného, ale pokud člověk nemá oslabenou imunitu, tak se nejedná o smrtelně nebezpečnou nemoc. Tady o tom erudovaně mluví primář mikrobiologie a parazitologie, ten tomu rozumí určitě víc než my dva dohromady a ten nabádá lidi ke klidu viz:

https://www.pribram.cz/clanek/primar-mikrobioologie-podminky-pro-sireni-koronaviru-v-cine-jsou-naprosto-odlisne-od-podminek-v-evrope/15653/

adre
pokročilý

Re: Všehochuť

Příspěvek od adre »

Na podzim bych chtěl zase do Thajska (asi zase Pattaya). Zajímalo by mě, jak to bude s holkama v barech... po těch všech opatřeních. Jestli ceny půjdou dolů, nabídka bude vyšší apod. Podle mně, jsou tak závislý na turismu, že jestli to nepustí, tak za půl roku nemají co žrát :-)

nudnejkamen
norník

Příspěvek od nudnejkamen »

adre píše:Na podzim bych chtěl zase do Thajska (asi zase Pattaya). Zajímalo by mě, jak to bude s holkama v barech... po těch všech opatřeních. Jestli ceny půjdou dolů, nabídka bude vyšší apod. Podle mně, jsou tak závislý na turismu, že jestli to nepustí, tak za půl roku nemají co žrát :-)
Vetsina nema co zrat uz ted a sobotu prodlouzili zakaz cestovani do konce cervna. Holky nemaji narok na pomoc od vlady(5000bahtu mesicne na dobu 3mesicu) a jen minimum ma nasporene penize. Jedinou zachranou jsou sponzori nebo par expats co tam bydli jenze ti vetsinou zaplati o hodne min nez meli normalnej tarif. Mnoho holek ukoncili pronajem bytu/pokoju a vratili se domu na Isan nebo jinam k rodicum/detem.
Mnoho baru i gogo konci to je jasne uz ted a turisti se sice vrati jenze asi v ne takem poctu jak doted. Spekuluje se i o podminkach otevreni podniku, mimo mereni teplot, poctu osob na podnik diskutuje se i o poskytnuti udaju z ID kvuli trackingu a to by asi odradilo hodne turistu.
Pro thajce jsou prioritou c.1 turisti z Ciny, loni z 40m cestujicich az 11m cinanu i utraci nejvic pak japonci, korejci, indove a rusaci. O evropane ani tak nejde. Cez vikend odstranili z risk covid countries cinu(hkg,macao) i jiznou koreu. Ja myslim i kdyz v cervenci otevrou hranice pusti Cinu, Koreu, Japonsko a okolite SEA staty s mensim poctem Covid a az pozdeji ostatne staty.

obchodnik
norník

tmp

Příspěvek od obchodnik »

Ahojte aka je momentalna situacia v BKK a Pat? je mozne cestovat? karantena a pod? dakujem za info.

bullseye
norník závislák
Kontaktovat uživatele:

Re: tmp

Příspěvek od bullseye »

obchodnik píše:Ahojte aka je momentalna situacia v BKK a Pat? je mozne cestovat? karantena a pod? dakujem za info.
Presunul som to sem, pretoze je to vseobecna otazka.

Do 30.juna su uzavrete letiska na medzinarodnu dopravu. Mozu prichadzat iba repatriacne lety. Od 1.jula sa maju letiska otvorit pre medzinarodnu dopravu, ale zatial nikto presne nevie, ake budu modality noveho nariadenia. Rata sa s tym, ze prichadzajuci cestujuci budu musiet ist do 14-dnovej karanteny, ktoru si budu musiet sami platit. To teda znamena, ze nema zmysel uvazovat o nejakej turistike, nieto este o noreni.

Od 1.juna mozu otvorit restauracie. Neviem ako je to s barmi. Lenze stoly v restauracii musia mat predpisany odstup (neviem ci 1m alebo 2m), personal musi mat ruska a neviem este ake restrikcie platia. Ak platia podobne restrikcie pre bary, tak ich nema zmysel otvarat. Snad iba beerbary vonku. O otvoreni gogo-barov teda nema zmysel uvazovat.

Nikto nevie, ako sa to bude vyvijat dalej a kedy nastanu dalsie uvolnovania. Zacina sa vraviet, ze najblizsi termin take uvolnenie aby sme mohli do Thajska na turistiku a norenie, bude od oktobra. Ale to su tiez odhady vycucane z prsta.

Povodne som mal letiet do Thajska v maji, co samozrejme nebolo mozne. Prebookoval som let na koniec septembra, ale mam dojem, ze ho budem musiet prebookovat zase.

Odpoved teda je: wait and see. Pred koncom juna sa nic podstatne nedozvieme.
Bullseye

bullseye
norník závislák
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bullseye »

Takisto sa vravi o tom, ze vsetci prichadzajuci cestujuci s hned na letisku budu musiet natiahnut do mobilu sledovaciu appku. Na vchodoch do hotelov, restauracii, barov a podobne budu QR kody, ktore bude vstupujuci musiet zoscannovat a podla toho:
  • zistia kolko ludi je v restauracii, bare, atd a ci nie je rekroceny limit ludi v danom priestore,
  • sleduju vas, kde sa pohybujete.
Neviem ako sa chcu Thajske urady chranit proti tomu, aby clovek tu appku nevymazal hned pri opusteni letiska, resp aby nepouzival viacero mobilov.
Bullseye

07
začátečník

Příspěvek od 07 »

Takže pokud odbočím, tak jim trošku sklapne a neudrží cenovou politiku 90-130Kč za pivo? To je podle mě na zemi třetího světa nehoráznost (dávám tak 10 piv za 8 let). Ale jde mi o princip třeba cola s rumem, víno atd. by měli taky adekvátně v barech zlevnit. Prostě mohli by se posunout zase někam z větve na zem a to i s holkama. Co se mi na Thajsku líbí je kuchyně oproti Vietnamu a Filipínám, ale i tam bych si asi vybral mořské potvory. Zase Filipínky umějí asi líp anglicky, Vietnamky asi taky bude v řečech bída. Jenže co je nejhorší snad jen Bangkok je nejblíž a bez přestupu (velmi nerad už lítám). Moře zase asi Filipíny. Následující měsíce jsem to stejně neplánoval, takže pokud se jim do toho teď hodili na rok vidle covidem, třeba to k něčemu cenově pak bude.

nudnejkamen
norník

Re: tmp

bullseye píše: Od 1.juna mozu otvorit restauracie.
restaurace jsou otevrene dlouho, vypada to nejak takhle vid fotky
https://gulfnews.com/photos/news/eating-together-apart-restaurants-reopen-as-covid-19-lockdowns-ease-1.1589874354217?slide=1

vetsinou ve foodcourts mate smulu, jsou tam mensi stoly a proto musite sedet sam i kdyz zijete v spolecne domacnosti s nekym :D

nudnejkamen
norník

bullseye píše:Takisto sa vravi o tom, ze vsetci prichadzajuci cestujuci s hned na letisku budu musiet natiahnut do mobilu sledovaciu appku. Na vchodoch do hotelov, restauracii, barov a podobne budu QR kody, ktore bude vstupujuci musiet zoscannovat a podla toho:
  • zistia kolko ludi je v restauracii, bare, atd a ci nie je rekroceny limit ludi v danom priestore,
  • sleduju vas, kde sa pohybujete.
Neviem ako sa chcu Thajske urady chranit proti tomu, aby clovek tu appku nevymazal hned pri opusteni letiska, resp aby nepouzival viacero mobilov.
QR kody funguji od zacatku lockdown v Singapore, musis se stale prihlasit pred vchodem do obchodaku jinak Te nepusti(taky zmeri teplotu vetsinou termokamerou) a pak v obchodaku se znova prihlasujes kdyz chces do potravin atd, proste vsude dokonce to mas i v parku jen tam to nikdo nekontroluje a lidi to nedelaji. A pri odchodu se odhlasis...

adre
pokročilý

Příspěvek od adre »

nějaké info o situaci v Thajsku ? Chystám se tradičně na podzim. A co se dočtu na googelu, tak zatím pomalu otvírají bary v Pattaya. Zajímalo by mě, jestli holky zlevní anebo aspon udrží ceny. Předpokládám, že asi nikdo nezůstal a nemá aktuální info...

nudnejkamen
norník

adre píše:nějaké info o situaci v Thajsku ? Chystám se tradičně na podzim. A co se dočtu na googelu, tak zatím pomalu otvírají bary v Pattaya. Zajímalo by mě, jestli holky zlevní anebo aspon udrží ceny. Předpokládám, že asi nikdo nezůstal a nemá aktuální info...
Bary se otevreli zacatkem cervence jenze ne vsechny, hodne baru/gogo asi ani neotevrou protoze ekonomicky by to nemelo smysl. Nektere devcata se vratili zpet do Pattaye jen hodne mlade/hezke z gogo zustali doma asi vetsina ma i dostatek sponzoru v tezkych casech. Letos bych to na dovolenou v Thajsku moc nevidel, chteli od sprna otevrit "travel bubble" pro par krajin s minimem covid v okoli jako Korea/Japan/Cina/AUS/NZ a jeste nejake SEA staty jenze jak sli cisla nahoru to zrusili, Thai Airways minimalne do zari nelita mezinarodne lety. Ted tam trochu vypukla hysterie kdyz pustili cizince bez povinne karanteny v hotelu(od cervence byl povolen vstup pro lidi s diplomatickym pasem, odbornici pripadne nejaki lidi s vyjimkou od vlady) a jeden vojensky pilot z Egypta mel pozitivnej test na COVID a v Rayongu si sel nakoupit jeden vecer, tak to tam vsechno zavreli kvuli tomu i skoly atd a pak v BKK 9leta dcera sudanskeho diplomata byla taky pozitivna. Stopli komplet prilety cizincu co dostali povoleni od cervence.
Osobne cekam mozna pro vys jmenovane staty otevrou hranice nekdy v rijnu a letos evropane se do Thajska nedostanou kdyz nebude vakcina pripadne se musi o hodne otocit atmosfera tam ohledem cizincu a to v prosinci mozna a nejdriv chcou prilakat movitejsich lidi co zustanou 14dni nekde v hotelovem resortu a az pak budou mit povolenej libovolnej presun v Thajsku...

K.O.vi
norník

Příspěvek od K.O.vi »

Taky se bojim, že už se tam letos nedostaneme :-/ Co čtu thajské zprávy, je thajská vláda jedna z nejopatrnějších na světě (i s vědomím toho, jak je pro ně cestovní ruch ekonomicky důležitý)
Letenku dopředu nekupuju, i když ceny jsou teď na říjen/listopad parádní. Vrácení peněz za jarní zrušenej let je zatím v nedohlednu a nechci to riskovat podruhé.

marks007
norník závislák

Příspěvek od marks007 »

Já chtěl letět na Silvestra, budu si to asi muset odpustit

Odpovědět