Všehochuť

Bangkok, Pattaya atd.

Moderátor: bullseye

Odpovědět
K.O.vi
zkušený norník

Re: Všehochuť

Příspěvek od K.O.vi »

phs píše:
09 listopad 2021 01:18
Máš u toho potvrzení očkování i číslo pasu ? Mně ho nikde s číslem pasu nechtěj vydat, že to vydávali pouze do června, tak už nevim kde ho dostat, případně jestli mi ho uznaj i bez čísla pasu a nebo vybouchnu na takový kravině.
Taky tam nemám číslo pasu. Ale je to standardní certifikát EU, nepředpokládám s tím problém (už tisíce Němců prošly od 1.11., mají stejné doklady jako Češi)
To samé s PCR testem. Nechce se mi vyhazovat 2000 Kč za "mezinárodní test" (v angličtině), když i ten standardní (stažený z ocko.uzis.cz) je v anglicko-české verzi. Spoléhám trochu, že ten test z ČR je spíš pro samotné turisty, aby tam neletěli zbytečně (v případě pozitivního výsledku) a mnohem důležitější pak bude ten vstupní test.

Jinak se v Thailand Pass ptají na název vakcíny, kterou je dotyčný naočkován a je tam na výběr. Je tam třeba Comirnaty a pak Pfizer-Biontech, vybral jsem Comirnaty, i když si myslím, že to je prakticky to samé.

tentady
zkušený norník

Příspěvek od tentady »

K těm vakcínám, na rozdíl od EU a jiných v Thajsku uznávaj všechny, které uznala WHO, jestli se něco nezměnilo.

bullseye
norník závislák
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bullseye »

Pred 15.01.2022 nebudu fungovat ziadne bary.
https://abcnews.go.com/International/wireStory/thailand-delays-reopening-entertainment-venues-jan-15-81125643
Bullseye

Wopr
panic

Příspěvek od Wopr »

Ich möchte hier mal auf deutsch schreiben, da ich erst im September für 2 Wochen in Phuket war zum Tauchen. Vielleicht kann es ja jemand übersetzen:
Man brauchte damals vor der Einreise:
Thailand Pass von der Botschaft (CoE Zertifikat, Hotelbuchung, Impfzertifikat, Krankenversicherung für Covid usw.)
Bei Einreise direkt am Flughafen wird PCR Test gemacht. Man musste am 6. und am 13. Tag des Aufenthaltes einen weiteres PCR Test machen muss alles selber bezahlt werden.
Download der Thai Corona App
Mindestens 7 Tage Aufenthalt in einem SHA+ zertifizierten Hotel, danach kann man sich frei bewegen.
Für mich alles relativ einfach, da ich 2 Thailänderinnen in der Familie habe und die mir natürlich geholfen haben.
Das Leben dort im Moment:
Sehr viele Menschen (und vorallem Frauen) arbeitslos durch Covid.
Hotels nur mit max 40% belegt, viele Restaurants und Bars geschlossen (sogar McDonalds hatte geschlossen)
Alkohol gibt es ohne Probleme im Hotel, in den Restaurants nur heimlich aus Kaffee Tassen.
Maskenpflicht überall, sogar am Strand, aber bei Touristen macht man da gerne Ausnahmen.
Die Preise für Freelancer in Phuket liegen bei 300€ für 7 Tage Rund-um-die-Uhr Betreuung.

Wopr
panic

Příspěvek od Wopr »

Rád bych sem napsal německy, protože jsem byl v září na potápění na Phuketu 2 týdny. Třeba to někdo přeloží:
Před vstupem do země jste potřebovali:
Thajský pas z ambasády (certifikát CoE, rezervace hotelu, potvrzení o očkování, zdravotní pojištění pro Covid atd.)
Pokud přijedete přímo na letiště, provede se PCR test. Další test PCR jste museli udělat 6. a 13. den pobytu, vše si musíte hradit sami.
Stáhněte si aplikaci Thai Corona
Minimálně 7 dní pobytu v hotelu s certifikací SHA +, poté se můžete volně pohybovat.
Pro mě je vše relativně snadné, jelikož mám v rodině 2 Thajky a přirozeně mi pomohly.
Současný život tam:
Spousta lidí (a zejména žen) je kvůli Covidu nezaměstnaná.
Hotely obsazené maximálně ze 40 %, mnoho restaurací a barů zavřeno (dokonce i McDonalds byl zavřený)
Alkohol je v hotelu dostupný bez problémů, v restauracích pouze tajně z kelímků od kávy.
Maska povinná všude, dokonce i na pláži, ale turisté rádi dělají výjimky.
Ceny pro nezávislé pracovníky v Phuketu jsou 300 EUR za 7 dní nepřetržité podpory.

nudnejkamen
zkušený norník

Příspěvek od nudnejkamen »

Wopr píše:
14 listopad 2021 12:57
Rád bych sem napsal německy, protože jsem byl v září na potápění na Phuketu 2 týdny. Třeba to někdo přeloží:
Před vstupem do země jste potřebovali:
Thajský pas z ambasády (certifikát CoE, rezervace hotelu, potvrzení o očkování, zdravotní pojištění pro Covid atd.)
Pokud přijedete přímo na letiště, provede se PCR test. Další test PCR jste museli udělat 6. a 13. den pobytu, vše si musíte hradit sami.
Stáhněte si aplikaci Thai Corona
Minimálně 7 dní pobytu v hotelu s certifikací SHA +, poté se můžete volně pohybovat.
Pro mě je vše relativně snadné, jelikož mám v rodině 2 Thajky a přirozeně mi pomohly.
Současný život tam:
Spousta lidí (a zejména žen) je kvůli Covidu nezaměstnaná.
Hotely obsazené maximálně ze 40 %, mnoho restaurací a barů zavřeno (dokonce i McDonalds byl zavřený)
Alkohol je v hotelu dostupný bez problémů, v restauracích pouze tajně z kelímků od kávy.
Maska povinná všude, dokonce i na pláži, ale turisté rádi dělají výjimky.
Ceny pro nezávislé pracovníky v Phuketu jsou 300 EUR za 7 dní nepřetržité podpory.
jako nechapu proc sem postujes hodne stare info, kdyz CoE uz neplati detto karantena max 10dni pro neockovane

nudnejkamen
zkušený norník

bullseye píše:
12 listopad 2021 13:40
https://abcnews.go.com/International/wireStory/thailand-delays-reopening-entertainment-venues-jan-15-81125643
by me zajimalo jak funguji na Bangla posledne dni bary/diskoteky, snad nikdo tomu neveri ze jako restaurace, proste Thajsko jiny svet i kdyz je zakaz vse funguje a policie je taky rada za vic uplatku nez po lockdownu...
ocekavam Pattaya/Bangkok to bude stejny od prosince i kdyz mozna ne az tak jak na Phuketu

bullseye
norník závislák
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bullseye »

nudnejkamen píše:
14 listopad 2021 14:11
bullseye píše:
by me zajimalo jak funguji na Bangla posledne dni bary/diskoteky, snad nikdo tomu neveri ze jako restaurace, proste Thajsko jiny svet i kdyz je zakaz vse funguje a policie je taky rada za vic uplatku nez po lockdownu...
ocekavam Pattaya/Bangkok to bude stejny od prosince i kdyz mozna ne az tak jak na Phuketu
Vraj v Patongu na Phukete je to rovnake. Bary su otvorene, oficialne funguju ako restauracie. Asi policia veselo zaraba na uplatkoch.
Bullseye

nudnejkamen
zkušený norník

bullseye píše:
15 listopad 2021 08:21
nudnejkamen píše:
14 listopad 2021 14:11
bullseye píše:
Vraj v Patongu na Phukete je to rovnake. Bary su otvorene, oficialne funguju ako restauracie. Asi policia veselo zaraba na uplatkoch.
jj podle toho co jsem koukal na youtube tam to ted zije vic nez unor-brezen kdyz to bylo povoleno :D

K.O.vi
zkušený norník

Příspěvek od K.O.vi »

https://www.youtube.com/watch?v=5GjB5vu6rxs
cca od 49. minuty - velká část Soi Made in Thailand (kde bývaly beer bary) šla k zemi

Petr87
norník závislák

Příspěvek od Petr87 »

K.O.vi píše:
22 listopad 2021 17:47
cca od 49. minuty - velká část Soi Made in Thailand (kde bývaly beer bary) šla k zemi

Jj na Facebooku ve skupině Thajsko bez cenzury postoval jeden Čech fotky. Jinak pro Bullseye: Na Soi Made in Thailand byl tuším námi oblíbený bar 69, kde jsme vypili něco piva a já tam poznal několik LB koček mimojiné i legendární Baimon :(

bullseye
norník závislák
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bullseye »

Petr87 píše:
23 listopad 2021 23:45
K.O.vi píše:
22 listopad 2021 17:47

Jj na Facebooku ve skupině Thajsko bez cenzury postoval jeden Čech fotky. Jinak pro Bullseye: Na Soi Made in Thailand byl tuším námi oblíbený bar 69, kde jsme vypili něco piva a já tam poznal několik LB koček mimojiné i legendární Baimon :(
Presne tak. V 69 bare sme sedeli spolu s Baimon a Phim.

Predna cast Soi Made in Thailand sla cela dole. Neviem presne co tam chcu postavit, asi nejaky mega-hotel pre Cinanov. Zadna cast, od vidlice po Soi Buakhao zostane stat (dokedy?).
Bullseye

bullseye
norník závislák
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bullseye »

Aktualna situacia v Pattayi:
https://youtu.be/5GjB5vu6rxs

Aktualna situacia na Soi Made in Thailand:
https://youtu.be/5GjB5vu6rxs od 48:53
Bullseye

adre
pokročilý

Příspěvek od adre »

Tak já osobně posouvám odlet na přelom leden/únor...určitě to tam bude lepší než tady, ale otevření barů až po 15.1.2022 je podpásovka.
K.O.vi jestli jsi dnes dorazil, pošli info, jak to vypadá...

K.O.vi
zkušený norník

Příspěvek od K.O.vi »

adre píše:
26 listopad 2021 21:15
Tak já osobně posouvám odlet na přelom leden/únor...určitě to tam bude lepší než tady, ale otevření barů až po 15.1.2022 je podpásovka.
K.O.vi jestli jsi dnes dorazil, pošli info, jak to vypadá...
Ahoj, hlásím se z Pattaya. V pátek večer jsem dorazil, všechno šlo hladce. Let z Istanbulu do Bangkoku byl plný tak ze čtvrtiny, takové pohodlí jsem teda ještě neměl. Prošel jsem zdravotní kontrolou a imigračním. Měl jsem všechny dokumenty, šlo to rychle. U východu z letiště na mě čekala zástupkyně hotelu, nasedl jsem do auta, od příletu snad 20 minut. Nejdřív jsme jeli do nemocnice v Pattaya, trochu jsme si postáli v zácpě (tento víkend je Pattaya Fireworks Festival, tak se sem sjelo celé Thajsko), ale pak samotný odběr na PCR test velice rychlý. Ani jsem nemusel vystoupit z auta, jen přes okénko mi udělali stěr. Na hotelu mi řekli, že bohužel bude výsledek až ráno (na test jsem se dostal kolem 18h, jinak je výsledek cca do 6 hodin). Tak mi přinesli na pokoj dvě jídla, ovoce, dezert, instantní kafe, vodu jsem měl už v ledničce. Ráno kolem 6h mi přišla zpráva, že je výsledek ok, tak jsem hned vyrazil do města, nakoupil jsem zásoby na přípravu Cuba libre, už se mi mrazí led :-) Před chvílí jsem byl na první bum bum masáži a teď sedím na snídani v Kilkenny na Soi LK Metro... po dvou letech. Jsem šťastnej, že můžu snídat hodinu, nikam se nehnat, prostě relax. Je tady příjemně, max 30°C, ráno bylo 23°C. Večer se půjdu podívat na finále té soutěže ohňostrojů (včera jsem viděl jen z balkonu, když jsem musel být v hotelu), pak bude ještě nějaký koncert, tak si koupím nějaký pivko v 7eleven a na pohodu. A na zpáteční cestě asi zase masáž... :-)

Odpovědět