Filipíny

Japonsko, Vietnam, Indonésie, Indie - vše kromě Thajska.

Moderátoři: bullseye, broucek47

Odpovědět
marks007
norník závislák

Re: Filipíny

Příspěvek od marks007 »

Filipínci zatím otevření hranic neoznámili.
Už jsou jasnější některé věci kolem turistiky a ubytování. Filipínci jim říkají New Normal. Je to dost opruz, autobusy a vany naplněné na polovinu, ani taxi nesmí být plný, letadla to samé. Restaurace také mohou být plné zatím jen napůl. Jak to bude s bary v Angeles to absolutně netuším

alienn35
zkušený norník

Příspěvek od alienn35 »

Zdravím. Chtěl jsem se zeptat, jak to vypadá s Filipínama, už je to uvolněné a ještě jsem se chtěl zeptat, jak to je s Dateinasia. Koukal jsem na to a pořád mi to cpe, že jsou to stránky zdarma. Jak to tam funguje. Když se zaregistruju, tak za něco platím a nebo jsou ty stránky na hledání holek opravdu zdarma, či se tam něco platí? Dík za odpověd, pokud někdo bude mít čas.

bing
norník závislák

Příspěvek od bing »

Filipíny jsou zatím totálně na hovno. A to i pro nás co máme filipínskou manželku. Já to teď ani moc nesleduju ale pořád tam platí karanténa po příletu a ta je myslím 10 dnů a ještě si to člověk platí. Teda to platí pro Filipínce a nevím jestli turista vůbec může jen tak přiletět.

DIA je zdarma ale podle mě musí mít člověk ohromnou kliku, že tam narazí na normální holku, která nežije v představách jak z telenovely.. Jinak teď je v ČR mraky Filipínek, vozí je sem agentury na práci, přibylo to poslední rok +-. Takže je otázka jestli honit nějakou holku co ví prd o světě nebo spíš zkusit nějakou co je tady a už není úplná hloupá naivka..

Já byl před 14 dny na párty kdy bylo 14 FIlipínců a sposuta holek shání chlapa :))

bodaczech
začátečník

Příspěvek od bodaczech »

bing píše:
08 červenec 2021 09:33
Filipíny jsou zatím totálně na hovno. A to i pro nás co máme filipínskou manželku. Já to teď ani moc nesleduju ale pořád tam platí karanténa po příletu a ta je myslím 10 dnů a ještě si to člověk platí. Teda to platí pro Filipínce a nevím jestli turista vůbec může jen tak přiletět.

DIA je zdarma ale podle mě musí mít člověk ohromnou kliku, že tam narazí na normální holku, která nežije v představách jak z telenovely.. Jinak teď je v ČR mraky Filipínek, vozí je sem agentury na práci, přibylo to poslední rok +-. Takže je otázka jestli honit nějakou holku co ví prd o světě nebo spíš zkusit nějakou co je tady a už není úplná hloupá naivka..

Já byl před 14 dny na párty kdy bylo 14 FIlipínců a sposuta holek shání chlapa :))
Tak to dej příště vědět, párty s Filipínkama bych se taky zúčastnil 😆😆😆
Jinak přesně jak píšeš, DIA je zdarma, jsou tam opravdu tuny krásných koček, ale jejich hloupost a naivita je strašná.... Rozumně uvažující kočku tam skoro nenajdeš, navíc v této covid době.

bedman
panic

Příspěvek od bedman »

bing píše:

Ahoj, prosím tě, mohl by jsi prozradit o jaký typ párty šlo? Kde jsi potkal ty filipínky? kam se chodí bavit v čr a agentury je vozí do jakých firem? Navštěvoval bych tyto akce, moc bych ocenil typ - díky

bing
norník závislák

Příspěvek od bing »

to je přes manželku, tam byli hlavně její spolupracovnice. Jeden Filipínec měl narozeniny a pařba byla u jeho manžela :)

plus tu samozřejmě probíhají akce kam ale chodí skoro jen rodiny jak se postupně poznáváme. Loni byl myslím třikrát lechon. Jinak teď se vytváří docela velká komunita v Berouně a Loděnici, pracují většinou v GZ Media a ve skladu Sportissima u Rudný. A to jsou skoro samý single.

Jinak to chce sledovat stránky filipínský ambasády, ty mají občas pěkný akce v Praze kde se sejde opravdu všechno co tu je a zrovna může.

A samozřejmě Filipínky nejvíc žerou sociální sítě si říkám jestli se umí vůbec seznámit napřímo nebo musí nejdřív potkat člověk na fb.

NeverAgain
začátečník

Příspěvek od NeverAgain »

bing píše:

Ty si sa s tou ženbou nejako poponáhľal. Ešte na predchádzajúcej strane si jazdil do Angeles. :D
Na Filipíny sa ako turista nedá dostať a vypadá to tak, že ani dlho sa nebude dať. Na Filipínach majú povinnú karanténu ešte aj pri prechode medzi ostrovmi. Bureau of Immigration (je aj na FB) dáva pravidelne aktualizácie.

Čo sa týka zoznamiek všeobecne. Jeden známy youtuber to výstižne pomenoval - wasteland. V dnešnej dobe je i priemerne vypadajúca slobodná mamička zahltená desiatkami správ. K samotnej DIA - táto zoznamka za posledné roky strašne upadla. Už je tam oveľa menej profilov ako kedysi. Veľa fake profilov. Najlepšie alternatíva vypadá byť Filipino Cupid.

PS: mať "hlúpu naivku" neskazenú západom má veľa výhod...

bing
norník závislák

Příspěvek od bing »

no je pravda, že ze všech lidí co tu znám tak my jsme jediný seznámený na DIA. Jinak se vlastně všichni poznali live.

Jinak tohle byla naprostá náhoda, asi půl roku od prvních kontaktů jsme spolu nemluvili, pak mi nějak napsala tak jsem si řekl, že to třeba bere vážně. Ale je asi pravda, že ty holky dostávají strašně zpráv od takovejch těch honičů co chtěj jen psát. Nebo sháněj levný sex když poletí na Filipíny. Ale netuší, že to je ten nejdražší s nějakou chodit :))) A ty holky maji zas nereálný představy. A neumí si představit, že mezi chatem a reálným setkání je to obrovský rozdíl. A ne každý je magor aby si koupil letenku z USA/Evropy a letěl za někým koho nezná. (já jsem výjimka)

Jo s tím cestováním je to na prd. Ale četl jsem, že ta karanténní místa se rychle naplňují takže prostě lidi pouští dál..

alienn35
zkušený norník

Příspěvek od alienn35 »

Dík. Hlavně Bingovi za rady. Na ten Dateasia se přihlásím, ale na ten Cupid určitě né. Mám špatné zkušenosti s podobnýma stránkama, kde se všechno obnovuje automaticky a kolikrát je opravdu pěkná dřina něco s provozovatelem ukončit. A ještě jsem koukal na letenky a jako obvykle jsou odlety z Prahy absolutně nejdražší. Už mně tahle pazem, která si říká Česká republika ani nepřekvapuje. Tak dík za rady.

NeverAgain
začátečník

Příspěvek od NeverAgain »

alienn35 píše:
12 červenec 2021 18:56
Dík. Hlavně Bingovi za rady. Na ten Dateasia se přihlásím, ale na ten Cupid určitě né. Mám špatné zkušenosti s podobnýma stránkama, kde se všechno obnovuje automaticky a kolikrát je opravdu pěkná dřina něco s provozovatelem ukončit. A ještě jsem koukal na letenky a jako obvykle jsou odlety z Prahy absolutně nejdražší. Už mně tahle pazem, která si říká Česká republika ani nepřekvapuje. Tak dík za rady.
Na Cupid sa dá automatická obnova ľahko vypnúť na ich stránke. Ešte je TrulyFilipino, kde sa dá tuším raz za 10 minút poslať správa zadarmo, ale tá stránka už tiež nie je tým, čo dakedy bývala.

Fakek
začátečník

Příspěvek od Fakek »

Pokud chce někdo cestovat, nejlepší je se asi podívat na
https://www.iatatravelcentre.com/world.php
Jsou tam aktuální informace, přehledně za všechny země.

marks007
norník závislák

Příspěvek od marks007 »

Zdravím. Pro ty co se těší, tak krátký report. I když z Čech se sem podle mne dostanete až příští rok, v Manile zase začíná tvrdý lockdown a hranice se jen tak neotevřou.
Podle zprav co mám jsou zavřené bary v Makati na Burgos. V Ermitě Bay Cafe a další před lockdownem nějak fungovaly. Cebu nevím, ale jsou tam omezení a v Cebu city se nesmí prodávat alkohol, takže to asi bude na prd.
Ale Angeles funguje. Leč omezeně. Tak 2/3 baru jsou zavřené, včetně největších jako je Atlantis, Dollhouse ci XS. Fungují známé jako Lolipoop , Qbar, Geckos, Monsoon, Brown Sugar, Insomnia, Centauro (bývalý Carousel) pak jsou to novější jako Avalon - ten je i velký, prý tam těsně před pandamejí bylo i 200 holek, dnes ale jen 70. Zavřeno má i dost hotelů. ABC funguje, Royal Amsterodam, Score birds či Galaxy ne. Galaxy a Royal jsou na prodej. Ale na Agodě se ubytko sehnat dá. Z diskotéky Hight Society se dělá nějaký bar, ale není to hotové ještě. V barech je i méně holek, nejsou klienti. V podstatě tu jsou jen bílí expati. Občas nějaký Asiat. Úplně zmizeli Korejci, až na výjimky.
Ceny se neměnily. Barfine 3500 PHP, na Fields. Samozřejmě jsem nebyl všude. Filipinske pivo 120, ladydrink 250-300.

marks007
norník závislák

Příspěvek od marks007 »

A ještě jednu špatnou novinku, která zatím neplatí, ale pracuje se na změně zákona, která změní systém víz a způsob, jak se udělují. Hlavní změnou pro norníky bude, že se NEBUDOU VYDÁVAT VÍZA PŘI PŘÍLETU DO ZEMĚ.
Takže pokud to projde, nebude platit, že po příletu můžete zůstat na Filipínách 30 dní. Budete si muset vyřídit víza na ambasádě před odletem. Ta budou na 59 dní. Podle mne hlavní motivace jsou peníze, protože když jste přiletěli na měsíc, nic jste jim neplatili. Teď za to zaplatíte. V těchto poplatcích jsou Filipínci docela přeborníci. Zároveň po vás prý budou chtít prokázat, že máte dost peněz, takže to pravděpodobně bude výpis z účtu. Otázka je, kolik bude minimum, co tam musíte mít.

EDIT: Tak jsou i zprávy, že se to "západních" zemí co mají free vstup týkat nebude. Tak se nechme překvapit a omlouvám se za plašení

Odpovědět