Filipíny

Japonsko, Vietnam, Indonésie, Indie - vše kromě Thajska.

Moderátoři: bullseye, broucek47

Odpovědět
bing
norník závislák

Re: Filipíny

Příspěvek od bing »

Dotaz, kde doporučujete se ubytovat v Angeles?
Přemýšlím, že se tam někde ubytouju po příletu na Filipíny protože bych chtěl vyrazit na Mount Pinatubo než pojedeme dál na sever.
Díky

marks007
norník závislák

Příspěvek od marks007 »

To záleží jaký máš rozpočet.

Pokud malý zkus Kokomos Suites hotel nebo Snow, střední cena Walkabout hotel, Pacific Breeze nebo Score Birds. Drahé - ABC. Lewis Grand

bing
norník závislák

Příspěvek od bing »

většinou kolem 2000php berz ubytování. Samozřejmě je něco jinýho El Nido a něco někde v provonci
Jde mi jen o přespání. Mě jde spíš o místa, nebyl jsem v Angeles, nevím kde se upíchnout. Ani netuším kde je tam vlastně centrum abych si to večer prošel.

Chci si tentokrát vzít na celou dobu auto takže to bude drahá dovolená když navíc platím dvě letenky do Clarku :)

marks007
norník závislák

Příspěvek od marks007 »

Všechny ty hotely jsou v docházkové vzdálenosti od barů - 10 minut max. Koukni na google mapy, centrum nočního života je Fields avenue. Google mapy my ji při psaní nabídly jako Fields avenue, Mabalacat, Pampanga. Teda tuším, že myslíš tuhle část Angeles a ne historické centrum :-D nebo golfová hřiště

Jo na půjčení pozor, některé půjčovny nedovolují s autem jet do provincie nebo mimo Luzon, raději se zeptej dopředu

bing
norník závislák

Příspěvek od bing »

dík, chci půjčovat auto v Clarku u letiště tak snad mi povolí projet Luzon. Představa, že mám auto na 14dnů a jezdím po Angeles je divná

Jsem ani netušil, že tam je nějaké historické centrum, jo to jsem myslel, kde je to centrum. Žena se tam ráda koukne, jí baví okukovat kde je živo. Když jsem to tam nestihl bez ní tak aspoň s ní. Tady asi budu trochu za blbce ale mě to fakt vyhovuje...

nudnejkamen
norník

Příspěvek od nudnejkamen »

do 11.12 jsem v Pasay u MoA kdyby nekdo mel zajem si pokecat a nekam vyrazit

bing
norník závislák

Příspěvek od bing »

Ja jsem dnes pres noc v Angeles. Ale predpokladam, ze pisu pozde. Ale kdyby nahodou chtel nekdo zajit na pivo tak ja bych jedno dal. BTW: maji tu nekde toceny?
Jinak bydlime kozsek od Fields walking street.

panAMK
panic

Příspěvek od panAMK »

Ahoj, příští rok chceme jet s kamarádem na Filipíny, nějaká tipy a rady ohledně cen, nějaké změny atd..? Díky za info.

bing
norník závislák

Příspěvek od bing »

Duterte tam teď chce vyhlásit stanný právo tak bych byl opatrný s plánováním. Filipíny se můžou dost změnit :roll:

panAMK
panic

Příspěvek od panAMK »

To jsi mě nepotěšil... Spíš se bojím inflace..

Fakek
začátečník

Příspěvek od Fakek »

bing píše:Duterte tam teď chce vyhlásit stanný právo tak bych byl opatrný s plánováním. Filipíny se můžou dost změnit :roll:
V tomto ohledu bych moc nepanikařil. Spíše je otázka, jak se bude svět vypořádávat s potenciální druhou vlnou korona viru, které by mohla přijít na podzim a zůstat až do jara. Já osobně jsem optimistický a doufám, že buď už bude účinný lék a nebo si lidi zvyknou, ale ...

bing
norník závislák

Příspěvek od bing »

tak já nejsem odborník na tyhle viry. Můj náhled je, že to je jen debilní panika.

Horší je co tam předvádí Duterte, ta země se bude vzpamatovávat pěkně dlouho.

Každopádně já bych letos letěl za rodinou rád ale myslím, že asi bad luck.

marks007
norník závislák

Příspěvek od marks007 »

Hele obecně, nyní cizinci na Filipíny nesmí (až na diplomaty, residenty a manžele) a otázka je, kdy to uvolní pro turisty. Z vlády říkají, že je možné, že turisté letos nepřijedou. Co bude příští rok nikdo neví.

No jinak Filipíny jsou uzavřené i uvnitř, nic nejezdí, jsou všude checkpointy s vojáky, na průjezd musíš mít povolenku, už i nějaké lidi zastřelili. Filipínci jsou zmasírovaní a vystrašení jak malé děti, ale Dutertemu věří (podle mne neoprávněně, on je jen diktátor).
Je skoro vše zavřené, až na potraviny, lékárny.
A teď můj pozitivní odhad pro norníky, i když je i špatný. Zavřená je většina firem, spousta lidí přišla a přijde o práci, tady žádné programy atd nejsou (lidi nyní dostávají cash a jídlo, aby přežili, ale to skončí) Takže se dá čekat prudký nárůst chudoby. To ale znamená, že spousta holek bude hledat možnost dostat nějaké peníze. A jestli nějakou dobu nebudou přijíždět turisti, tak bude po otevření velká nabídka a malá poptávka, tedy ceny dolů. Nevím v barech v Angeles, ale freelancerky určitě, jen člověk bude muset tvrdě vyjednávat. Nepůjdeš za 2000 PHP, ok, určitě najdeš jiného turistu, když tu žádní nejsou :-D

panAMK
panic

Příspěvek od panAMK »

No snad ceny klesnou, otázkou zůstává, kdy a jestli na příští rok vůbec koupit letenky..

bing
norník závislák

Příspěvek od bing »

já osobně neplánuju nic. I když nevěřím na ilumináty a podobné hovadiny tak mi tohle připadá jako plánované zastavení planety. A čert ví co (ne)mocní tohoto světa plánují.
Pokud člověk zatím nemá ani moc naději na cestu do Řecka tak plánovat Filipíny je opravdu utopie :(

Odpovědět